Historie firmy


Už od dob první republiky

Ve šlépějích otce i dědy

„Dědeček Mitrofan působil deset let jako lékař ve francouzských koloniích v Africe. Později se ale zamiloval do mé babičky Růženy a usadil se v Čechách. Tady jako praktický lékař používal vedle klasické medicíny často i přírodní metody léčení,“ vypráví Pavel Popov.

V tomto prostředí vyrostl i jeho otec Vladimír. „Tatínek se bylinám věnoval celý život, čtyřicet let strávil jejich studováním.“

1990

Začátky v Holešovické tržnici

Po revoluci založil s manželkou Miluší a za podpory otce firmu. Začali vyrábět první produkty, které prodávali v Holešovické tržnici. „Každou sobotu jsme s tátou ráno v pět odjížděli vlakem z Tachova,“ vzpomíná Pavel Popov. Tehdy ještě plnili bylinné masti do bílých lékárenských kelímků. „Jako první jsme vyrobili sedm druhů – kostivalovou, jírovcovou, řebříčkovou, měsíčkovou, svízelovou, lopuchovou a lnicovou.“

1993

Z malého obchůdku dvě velké provozovny

Původní malý obchůdek s bylinkami s výrobnou se postupem času rozrostl na dvě velké provozovny – v Tachově a nedaleké Plané. Na obou místech pracují členové široké rodiny a další zaměstnanci, kteří se zajímají o zdravý životní styl.

od roku 1999 až dosud

Rozšiřování firmy Dr. Popov

Firma Dr. Popov se stále rozrůstá. Od roku 1999 probíhají rekonstrukce budov, rozšiřování kanceláří i výrobních hal. Zboží si můžete zakoupit v podnikových prodejnách v Tachově a v Plané i v mnoha obchůdcích po celé České republice. Sortiment je dodáván také do vybraných lékáren.