Jak vyčistit zanesené cévy

Obchod |

Kdo chce snížit své riziko cévních onemocnění a žít delší a zdravý život, musí volit zdravý životní styl.

A začít můžete hned. Poradíme vám osvědčené způsoby, jak si zanesené cévy vyčistit a dál si nekrátit svůj život.

❗Zapomeňte na nezdravé tuky

Tuky spolu s bílkovinami a sacharidy patří mezi základní složky potravy, jsou zásobárnou energie a jsou tak nezbytné pro správné fungování organismu.

Organismu neprospívají hlavně takzvané nasycené tuky, například sádlo, lůj, tučné maso, tučné mléčné výrobky, ale i kokosový nebo palmový tuk, protože zvyšují špatný (LDL) cholesterol, způsobují nárůst váhy, vysoký krevní tlak a přispívají ke vzniku kardiovaskulárních chorob. Nemusíme však tyto tuky úplně zavrhnout, rozhodně bychom ale s nimi měli šetřit.

Za největší zlo považují odborníci tuky s obsahem trans-mastných kyselin. Najdeme je v populárních potravinách rychlého občerstvení, smažených koblihách, náhražkách čokolád, oplatkách a podobně.

🍀Dopřejte si ryby a ořechy

Skupina tuků nenasycených je pro organismus vysoce žádoucí, protože snižuje hladinu cholesterolu a pomáhá předejít vzniku kardiovaskulárních chorob.

Nenasycené tuky jsou obsaženy v tučných rybách z chladných vod (losos, makrela), rostlinných olejích (olivový, řepkový), avokádu, lněném a konopném semínku a některých druzích ořechů, nejvíce ve vlašských.

Rostlinné oleje je vhodné používat za studena a přidávat je až do hotových pokrmů nebo salátů.

🍀Zařaďte do jídelníčku česnek

Česnek dokáže nejen výrazně obohatit chuť většiny pokrmů, ale po tisíce let se používá v lidové medicíně na problémy spojené se srdečním zdravím a vysokým krevním tlakem. Česnek může být nápomocný při snaze udržet si zdravé cévy a dokonce může přispívat ke zmenšení již vytvořených plaků. Pomáhá také při pocitu těžkých nohou. Pro zdravou činnost cévní soustavy nabízíme bylinné kapky Dr. Popova Česnek medvědí.

🍀Nechte promluvit sílu přírody BYLINKY

Poruchy pružnosti a pevnosti cév se projevují praskáním a následným krvácením. Hlavními přírodními pomocníky jsou RUTIN (vitamín P), jehož největším zdrojem jsou květová poupata jerlínu japonského a květ a nať různých druhů pohanky, dále escin a esculin z květů, resp. plodů jírovce maďalu a tzv. ginkgolidy z jinanu dvoulaločnatého (Ginkgo biloba). Na funkci cév a cévní stěny mají příznivý vliv i účinné látky pravého zeleného čaje.

U Dr. Popova vám dokážeme nabídnout řadu produktů obsahující bylinky, které udržují zdravou cévní soustavu, například Originální bylinné kapky CÉVY-ŽÍLY. Nebo Bylinný čaj RUTINOVÁ BOMBA s bylinkami bohatými na vysoký obsah rutinu (nedostatek rutinu může zhoršovat prostupnost cév a vést k tvorbě modřin a prasklých žilek, proto je rutin nezbytný pro kvalitu cév a žil). Pro vnější ošetření můžeme doporučit Měsíčkovou mast anebo regenerační balzám Těžké nohy, díky masáži zlepšují mikrocirkulaci a také zmírňují pocit těžkých nohou.

🍀Zaměřte se na potraviny s obsahem luteinu

Lutein je žlutooranžové barvivo, které je produkováno výhradně rostlinami a hraje významnou roli nejen při ochraně našeho zraku, ale také při prevenci aterosklerózy.

Lutein lze ve větším množství nalézt v listové zelenině, zejména v kapustě, špenátu a zelí, dále v mrkvi a paprice, ve žlutočerveném ovoci a ve vejcích.

🍀Nezapomínejte na odpočinek

Většina z nás si srdeční onemocnění spojuje s nevhodnou tučnou stravou, nedostatkem pohybu a stresem. Mezi další faktory, které však našemu srdci mohou škodit, patří i nedostatek spánku

Spánek je pro naše zdraví velice důležitý, jelikož při něm probíhá regenerace celého organismu. Během spánku se zpomaluje dýchání, snižuje se naše teplota i krevní tlak a rychlost tepu.

Nedostatek spánku naopak zvyšuje riziko vysokého krevního tlaku nebo také nadváhy. Dlouhodobé problémy se spaním tak mohou výrazně zhoršit již stávající onemocnění srdce a cév nebo mohou k srdečním chorobách přispívat. Podle odborníků je pro zdravého člověka ideální spánek dlouhý 6 až 8 hodin. Vyzkoušejte novinku od Dr. Popova Konopný čaj s CBD Spánek pro hluboký, klidný a kvalitní spánek.

🍀Doplňujte vitamíny

Některé vitamíny mohou mít pozitivní vliv na srdeční zdraví. Jedná se především o vitamíny B12, B6 a vitamín C. Podle některých odborníků tyto vitamíny pomáhají udržovat stěny tepen pružné a zabraňují poškození, které může vést ke krevním sraženinám a hromadění plaku.

Vitamín B6 se hojně nachází v ořeších, ovoci a mase, dostatek vitamínu B12 můžete získat z mléčných výrobků, vajec a masa. Vitamín C je obsažen především v citrusovém ovoci, bobulovitých plodech, zelené zelenině, bramborách, květáku, papáji nebo jahodách.

🍀Správná strava

je základem pro zdraví vašich cév a srdce. Zařaďte tak do jídelníčku níže uvedené potraviny:

Brokolice, cizrna, čekanka, avokádo, losos, makrela, dýňová semínka, ovesné vločky, grapefruit, hroznové víno, jablka, pohanka, skořice, kakao, kurkuma, olivový olej, rajčata.

🍀Pravidelně cvičte

Pohyb je základem zdravého životního stylu, zejména máte-li nadváhu, sedavé zaměstnání nebo v práci stojíte. Pravidelná fyzická aktivita může výrazně zlepšit vaše celkové zdraví a pozitivně ovlivnit stav kardiovaskulárního systému a cév.

Skvělé jsou každodenní procházky. Ideální je ujít alespoň 10 tisíc kroků denně, což je zhruba 7 kilometrů

Kromě chůze zkuste zapojit postupně i posilování a uvidíte, že se časem budete cítit skvěle a vaše zdraví se výrazně zlepší.

Pozor na sporty silové a přetěžující nohy, jako je aerobic, vzpírání, squash či lyžování, lepší bude plavání, běžky, kolo či obyčejná chůze.

Pečujte o své cévy, žíly a tepny včas, aby zůstaly pevné, pružné a plné života co nejdéle.

První část článku ZDE.

Sdílet článek

Nový Akční balíček IMUNITA za výhodnou cenu můžete nakoupit a ušetřit do 25.2.2024.