Psyllium Dr. Popova – jednička mezi vlákninami


Co je vláknina psyllium

Psyllium je rozpustná vláknina, která vzniká vyčištěním obalů semen jitrocele indického (Plantago ovata husk).

Jitrocel indický (Plantago ovata) je rostlina s nenápadnými květy a krátkými listy, které jsou porostlé jemným chmýřím. Roste hlavně v Indii, kde je surovina nejkvalitnější. Právě odsud ho pro vás dováží Dr. Popov v nejvyšší možné čistotě (98 %). Jitrocel indický se vyskytuje také v Iráku, Pakistánu a Austrálii. Nejvíce psyllia (celé tři čtvrtiny světové produkce) se vyrábí v Indii, další pěstitelskou zemí je Austrálie.

Z rostliny se využívá hlavně osemení, tedy vyčištěné obaly semen, protože jsou nejbohatší na rozpustnou vlákninu.

Jak rozpoznat kvalitní psyllium

Kvalitu psyllia poznáte například podle jeho bobtnavosti. Čím menší schopnost bobtnavosti má, tím nižší je jeho účinnost v trávicím traktu. Méně kvalitní psyllium může dokonce vyvolávat alergické reakce, proto důsledně dbáme na kvalitu našeho psyllia. Každou šarži psyllia necháváme pečlivě testovat v akreditovaných laboratořích po stránce mikrobiologie a kvality.

Níže uvedené účinky můžeme garantovat pouze u Psyllia Dr. Popova.

Jak Psyllium Dr. Popova působí

V trávicím traktu zvětšuje Psyllium Dr. Popova až 40krát svůj objem – psyllium vykazuje vysokou schopnost vázat vodu a vytvářet vazký gel. Vzniklý gel pak pohlcuje nadbytečnou tekutinu a prostým bobtnáním (mechanickou silou jako píst) odsouvá z traktu škodlivé zplodiny. Nabobtnáním Psyllia Dr. Popova vzniká pocit „falešného zasycení“ a zmenšuje se touha po jídle. Má nízkou kalorickou hodnotu, pouze 195 kJ (46 kcal) ve 100 g. Je přirozeně bezlepkové. Psyllium Dr. Popova je vhodné také pro diabetiky, vegany a vegetariány.

Proč je Psyllium Dr. Popova prospěšné

  • Psyllium Dr. Popova změkčuje stolici a zvětšuje její objem, čímž napomáhá správnému a snadnému vyprazdňování. To je důležité zejména při tuhé a nepravidelné stolici, diskomfortu v oblasti konečníku a v těhotenství atd.
  • Psyllium Dr. Popova obsahuje rozpustnou vlákninu, která podporuje správný metabolismus tuků a pomáhá udržovat správnou hladinu cholesterolu.
  • Psyllium Dr. Popova je unikátní doplněk stravy, který zvyšuje denní spotřebu vlákniny.
  • Při konzumaci nalačno navozuje Psyllium Dr. Popova pocit nasycení, čehož se hodně využívá při hubnutí.

Proč je pravidelná stolice důležitá

Každodenní zdravá stolice je přitom základem čistoty organizmu a nedílným kritériem pevného zdraví. Správná stolice je nepáchnoucí, světlejší, hustá a má konzistenci jílu. V případě, kdy stolice nesplňuje tato kritéria, je vždy na místě užití Psyllia Dr. Popova.

Jak a kolik vlákniny Psyllium Dr. Popova užíváme

Nejvhodnější je užívání vlákniny Psyllium Dr. Popova nalačno nejméně 1/2 – 1 hodinu před jídlem a s odstupem 2 – 3 hodiny při případném podání léků. 1 až 2 čajové lžičky (2,5 – 5 g) vlákniny Psyllium Dr. Popova rozmícháme ráno, popř. i večer v 250 ml vody. Můžeme ochutit. Důkladně zapijeme dalším šálkem tekutiny (vodou, bylinným čajem, ovocnou šťávou apod.).

U zácpy je třeba psyllium co nejdůkladněji zapíjet, u průjmu (kde vzniká naopak potřeba hustší konzistence), zapíjíme psyllium běžně. Nejvyšší doporučené denní dávky Psyllia Dr. Popova nebo Psyllicolu: těhotné ženy – 1 čajová lžička, malé děti od 3 let – 1 čajová lžička (nejlépe jako součást kaše), kojící matky – 1,5 čajové lžičky, dospělý člověk – 5 čajových lžiček (12,5 g). Psyllium Dr. Popova lze také použít do polévek, omáček, jogurtů, jako součást müsli apod.

Nutriční hodnoty Psyllia Dr. Popova

Průměrné nuriční hodnoty Psyllia Dr. Popova ve 100 g: vláknina 84,1 g, bílkoviny 2,8 g, sacharidy 7,8 g, tuky 0,8 g, sodík 0,9 g, kalorická hodnota je pouze 195 kJ (46 kcal) ve 100 g.

V jaké podobě můžete Psyllium Dr. Popova koupit

Dr. Popov nabízí nejširší sortiment produktů s originálním indickým psylliem na českém trhu. Psyllium Dr. Popova nabízíme jak v sypké podobě, tak také v podobě kapslí.

Kapsle zaručují komfortnější užívání, bez nutnosti přípravy. Jsou tedy velmi vhodné na dovolenou, při cestování nebo pokud chcete užívat psyllium v práci.

Kapsle mohou kromě vlákniny obsahovat i další složky, např. přátelské bakterie pro zdravou střevní mikroflóru (Psyllium Dr. Popova PROBIO kapsle) či jiné účinné rostlinné extrakty. Psyllium Dr. Popova SLIM kapsle proto navíc obsahují spirulinu, extrakt ze zeleného čaje, garcinie a kopřivy pro efektivní hubnutí. Psyllium Dr. Popova DETOX kapsle – určené pro intenzivní očistu těla – jsou obohacené o extrakt z kopřivy a ostropestřce a červenou řepu. A Psyllium Dr. Popova STOP CUKR obsahují navíc bylinné složky (extrakt z gymnemy lesní, skořice a smetanky lékařské) pro optimální hladinu cukru v krvi.

Psyllium je dnes natolik populární, že pro vás připravujeme také výborný chléb s jeho obsahem (Psyllium chléb Dr. Popova). Tento chléb má vysokou nutriční hodnotu, je chutný, vhodný ke každodenní konzumaci. Obsahuje vedle žitné mouky i tři pro zdraví velmi prospěšné ingredience: vlákninu Psyllium Dr. Popova, lněná a dýňová semena.