Jak začít hubnout a opravdu zhubnout?

Obchod |

🌞Léto se blíží a řada z nás by se ráda zbavila přebytečného tuku. Téma hubnutí je jedno z těch, které se opakují stále dokola a je kolem něj velká řada mýtů a polopravd. V tomto článku se vám pokusíme rozebrat ty nejdůležitější body pro zdravé hubnutí a udržení vysněné postavy.

Abyste byli ve své snaze úspěšní, potřebujete správnou motivaci, mít pádný důvod, protože zhubnout a svou váhu si udržet chce pevnou vůli a pořádnou dávku odhodlání. Hlavně, hubněte kvůli sobě, ze svého vlastního přesvědčení.

Kalorický deficit

alfa a omega hubnutí. Jídlo je energie. Pokud přijmeme více energie, než naše tělo spálí – přibíráme. Pokud přijmeme méně energie, než naše tělo potřebuje, vezme si chybějící energii z tukových zásob a my hubneme. Funguje zde jednoduchá fyzika. Kalorie dovnitř, kalorie ven a výsledný rozdíl se projeví na vaší váze. Ať už přibíráním nebo hubnutím.

 • Každé tělo ale potřebuje jiné množství energie (záleží na pohlaví, věku, aktivitě, hmotnosti…) pro výpočet potřebného denního přijmu můžete zkusit použít orientační výpočty některé z internetových kalkulaček, nechat si poradit od výživového specialisty nebo prostě sledovat, jak vaše tělo reaguje.
 • Pokud se vaše váha dlouhodobě drží na místě, budete vědět, že váš denní příjem souhlasí s vaším denním výdejem.
 • Pokud ale chcete zhubnout, budete muset být v takzvaném kalorickém deficitu, neboli budete muset jíst méně kalorií, nebo zařadit více pohybu, který kalorie pomáhá spalovat.

Správně sestavený jídelníček

 • Pokud chcete zhubnout, jezte méně a více se hýbejte.
 • Snažte se vyhýbat přidanému cukru (cukry mají hodně kalorií, ale málo sytí). Cukr je skutečně všude, i v uzeninách, stačí místo uzenin zařadit kvalitní šunku, místo slazeného jogurtu bílý, místo cukru ovoce.
 • Ve zdravém jídelníčku musí být pestrost a dostatečné množství bílkovin (libové maso, ryby, luštěniny, mléčné výrobky…), sacharidy (brambory, rýže…) ale i tuky (ořechy, kvalitní oleje…) a v neposlední řadě vláknina.
 • S dobře sestaveným jídelníčkem se budete cítit dobře a nebude vás tolik trápit hlad ani chutě, což bývá v kalorickém deficitu poměrně časté.

Jak si takový jídelníček sestavit?

 • Ruku na srdce, každý tak trochu tuší co zdravé je a co ne.
 • Jezte pravidelně.
 • Nahraďte nezdravé potraviny zdravějšími a nebojte se vyzkoušet i nové potraviny (bulgur, quinoa, pohanka…).
 • Naučte se zařadit zdravé svačiny, nebudete tolik uzobávat mezi jídly.
 • Velmi užitečné je plánovat si jídelníček dopředu.
 • Rozhodně byste neměli hladovět. Tělo bude ve stresu, začne si dělat tukové zásoby a energii si bude brát ze svalů, nikoliv z tuků, následkem toho se budete cítit unavení, podráždění a bez energie.

Vláknina

Drtivá většina Čechů má málo vlákniny. Průměrný Čech denně přijme asi jen polovinu doporučené denní dávky vlákniny. Vláknina je přitom nesmírně důležitá. Lépe zasytí a pomáhá „čistit“ organismus. Najdete jí v zelenině, luštěninách nebo ovoci. Dobrým způsobem, jak do těla dostat více vlákniny je také Psyllium Dr. Popova – vyvolá pocit sytosti a pomůže nejen s hubnutím. Vřele doporučujeme zařadit jej do běžného stravování. Například Psyllium Dr. Popova SLIM kapsle v sobě spojují pozitivní účinky vlákniny psyllium a dalších aktivních přírodních složek (spirulinu, extrakt ze zeleného čaje, garcinie a kopřivy) pro intenzivní hubnutí.

Pohyb

Pohyb a zdraví jdou ruku v ruce. Bez pohybu sice zhubnout jde, když už víme, co je kalorický deficit, ale pokud přidáme nějaký pohyb navíc, spálíme více energie a o to víc potom můžeme během dne sníst a netrápit se hladem. Kromě pomoci při hubnutí má ale pohyb mnoho dalších benefitů (lepší spánek, zdravější srdce, více energie…).

Každý pohyb navíc se počítá. Pokud chcete zhubnout, nemusíte nutně začít zvedat velké činky. Zařadit do svého dnu více pohybu nemusí být nic komplikovaného. Pokuste se třeba jen více chodit. Krátká procházka (cca 30 minut) svižnějším krokem každý den vám nejen pomůže s hubnutím, ale bude se vám i lépe usínat a zlepší se vám nálada.
          

Pomalu ale jistě jistě

😉 Na místě je otázka, jak dlouho to bude trvat? Záleží na tom, jak moc chcete zhubnout, ale doporučujeme nehubnout rychleji než cca 2 kg měsíčně. Část módních diet, které se zaměřují na vyloučení nějaké skupiny potravin nebo jsou jinak poměrně omezující, vám možná slíbí velký úbytek hmotnosti za relativně krátkou dobu.  Rozhodně ale nejsou dlouhodobě udržitelné a nejsou ani zdravé. Zhubnout například 10 kg za měsíc je sice možné, ale tato ztracená hmotnost neznamená ztracený tuk. Jedná se o ztrátu mimo jiné také vody a svalů a po ukončení takové náročné diety velmi často dochází k takzvanému jo-jo efektu. Tělo si po takové zátěži svou tukovou zásobu nabere rychle zase zpátky a mnohdy i něco navíc, jako pojistku, kdyby se zlé časy strádání měly vrátit. Opakování takových diet je tedy většinou kontraproduktivní a organismu mnohdy škodí.

😉 Neměli bychom se tedy zaměřovat na diety a rychlé shazování hmotnosti, ale změnu celkového životního stylu. Nadbytečná kila tak shodíte možná pomaleji, ale natrvalo. Ztrátu tělesného tuku bychom měli brát jako vedlejší produkt našeho zdravého životního stylu.

😉 Ztrácíte chuť se do hubnutí pustit? Nebojte. První krok je nejtěžší. Začněte pomalu a vytrvejte. To je klíč k hubenější a zdravější postavě, která vám vydrží. Ani Řím nepostavili za den. Když vydržíte ve své snaze 21 dní, jste na velmi dobré cestě. Proč právě toto číslo? Za tuto dobu si tělo zvykne na nové návyky a vy už nebudete v takovém pokušení sejít z cesty.

😉 Pokládejte si nové krátkodobé cíle. Dejte si za cíl nejdřív zhubnout třeba 3 kila. Až budete mít splněno, zkuste dát dolů další 3 a takto pokračujte, dokud nebudete se svou váhou spokojení. Je to lepší přístup, než chtít rychle zhubnout 10 kg. Takové přemrštěné cíle většinou vedou k neúspěchu.

😉 Nejlíp víte, co můžete změnit a pokud vytrváte a budete se snažit každý den jíst o trochu zdravěji a o trochu více se hýbat, vaše tělo se přizpůsobí.

A jak zkrotit chuť na všechny ty nezdravé, ale až příliš chutné potraviny?

😉Vsaďte na naši tinkturu Hubnutí Dr. Popova. Do originálních bylinných kapek Dr. Popova Hubnutí jsme zvolili kombinaci 10 bylin, které se ve svých účincích doplňují. Hubnutí Dr. Popova pomáhá omezovat chuť k jídlu, přispívá ke zdravému metabolismu tuků v těle a pomáhá mít svou váhu lépe a trvale pod kontrolou.

Zdraví na prvním místě

👉 Ukazatelem zdravé váhy může být takzvaný Body mass index (BMI), ten ale nemusí být úplně vypovídající. Přesnější informaci o množství podkožního tuku vám poskytne obyčejný krejčovský metr. Měření pasu má tu výhodu, že je nezávislé na výšce a že se zaměřuje na viscerální tuk (tuk v břišní dutině), který je pro naše zdraví nejvíc ohrožující. Pokud jako žena naměříte více než 84 cm v pase nebo jako muž více než 90 cm, zpozorněte, jedná se o nebezpečnou hladinu množství viscerálního tuku. Zde je hubnutí na místě. A nejde o vzhled, ale o vaše zdraví a kvalitu života.

👉 Jestli jste opravdu začali poctivě cvičit a dobře jíst, ale vaše váha se nehnula, nebo naopak roste, nemusíte se nutně děsit. Co když je to nová svalová hmota? Změřte se v pase a uvidíte. Pokud ztrácíte centimetry v pase, děláte to správně a je to lepší ukazatel než váha. 1 cm v pase odpovídá cca 1 kg tuku. Nic se ale nemá přehánět. Už víme, že ideální rychlost hubnutí je cca 2 kg (tedy cca 2 cm) za měsíc, ale možná důležitější informací je, jak se cítíte a jak se váš vzhled mění. Pokud tedy zhubnete v pase za měsíc půl centimetru, ale cítíte se skvěle a začínáte na sobě vidět výsledky, netrapte se tím, že to jde pomalu. Radujte se a vydržte. Cesta za hubenější a zdravější postavou je dlouhá. Vytrvalost je tím nejdůležitějším faktorem, na němž záleží.

👉 Pro dlouhodobé a vyvážené hubnutí vám pomůže čaj Dr. Popova Zdravé hubnutí. S kontrolou tělesné hmotnosti a vylučováním nadbytečné vody z těla si poradí zelený čaj, bříza i rybíz. Maté zelené se zaměřuje na hlavní příčiny pomerančové kůže, chaluha na normální činnost štítné žlázy a obě bylinky přispívají k potlačení pocitu hladu. Směs bylinek dokonale doplňuje kopřiva, pročistí a osvěží tělo a dodá mu potřebnou energii.

👌 Pokud už se rozhodnete hubnout, dělejte to pro zdraví a zdravě. Neporovnávejte se s fotkami v časopisech a na sociálních mediích. Jsou upravované, správně nasvícené a modelky ví, jak správně zapózovat aby se ukázaly přesně tak, jak chtějí. Většinou to není skutečné. Poměřujte se pouze se sebou. Vaše tělo patří jen vám a jiné mít nebudete. Naučte se jej milovat a pečovat o něj. A pokud se tedy rozhodnete zhubnout, dělejte to pro zdraví a dělejte to, prosím, zdravě💗.

Sdílet článek

Nový Akční balíček IMUNITA za výhodnou cenu můžete nakoupit a ušetřit do 25.2.2024.