Jak vláknina Psyllium Dr. Popova pomáhá

Obchod |

Vlákninou proti nemoci

Vláknina je bezesporu jednou z nejdůležitějších složek našeho jídelníčku, přesto se ji nevěnuje tolik pozornosti jako bílkovinám, sacharidům a tukům. Nedostatek vlákniny s sebou ale nese mnoho rizik a civilizačních chorob. Doplnění vlákniny přitom může být velmi rychlé a snadné, pokud si vyberete Psyllium Dr. Popova. Pojďme se spolu podívat, kterým potížím dostatek vlákniny předchází.

Doporučená denní dávka vlákniny

Doporučená denní dávka vlákniny je pro zdravého, dospělého člověka 30 g. Drtivá většina lidí se k tomu ale ani nepřiblíží. Většina lidí nemá vlákniny ani polovinu. Jedna čajová lžička Psyllia Dr. Popova obsahuje 5 g vlákniny. Tři lžičky denně nahradí 15 g vlákniny, která většině lidí chybí.

Průjem

Psyllium Dr. Popova absorbuje tekutinu, škodlivé látky a nabobtná až 40 x. Tím se stolice zpevní a vyprazdňování se vrátí do normálu.

Zácpa

Zácpa je nepříjemná a může způsobovat mnoho dalších potíží. Přesto, že je poměrně častá mnoho lidí má problém o ní mluvit. Týká se to především žen (například i během těhotenství). Psyllium Dr. Popova díky bobtnavosti zvětšuje objem stolice, změkčuje ji a dokáže zvýšit pohyb střev. Díky nabobtnání pak působí jako „píst“ a opět vrátí vylučování do normálu.

Nadváha

Při konzumaci nalačno zbavuje Psyllium Dr. Popova pocitu hladu. Svou schopností nabobtnat vyvolává pocit nasycení a zpomaluje vstřebávání kalorií přijatých z potravy. Zároveň samo o sobě obsahuje velmi malé množství kalorií.

Cholesterol

Psyllium Dr. Popova pomáhá snižovat hladiny cholesterolu LDH (špatný cholesterol), ale na HDL (dobrý cholesterol) nemá výrazný vliv. Snížení hodnoty cholesterolu je také prevencí vzniku srdečních a jiných cévních onemocnění.

Vysoký tlak

Mnoho studií potvrzuje, že dostatečný přísun vlákniny pomáhá snižovat jak systolický, tak diastolický krevní tlak.

Vysoký krevní cukr

Vláknina zpomaluje vyprazdňování žaludku, částečně brání přístupu trávicích enzymů k trávenině a tím zpomaluje trávení a vstřebávání živin (např. cukrů). Výsledkem je, že hladina krevního cukru (glykémie) se po jídle zvyšuje postupně a není ani potřeba tak velkého množství inzulínu. Vzhledem k možnému snížení hladiny cukru v krvi, způsobené Psylliem Dr. Popova, se může snížit potřeba inzulínu, nebo jiných léků na diabetes.

Reflux

Pálení žáhy (reflux) je způsoben žaludečními šťávami, které leptají stěny jícnu. Psyllium Dr. Popova díky své absorpční schopnosti dokáže nasáknou kyselé šťávy, zamezí styku agresivních šťáv se sliznicí a zmírní nepříjemný pocit pálení.

Čistota střev

Vláknina ve střevech pomáhá jako jemný kartáč čistit stěny střev, pomáhá odplavovat usazující se toxiny a zabraňuje tvorbě polypů.

Játra

Dostatek vlákniny chrání vaše játra. Psyllium Dr. Popova ve střevech nabobtná a jako píst pomáhá ze střev vytlačit toxické látky, které by jinak zatěžovaly játra.

Dvanácterníkové vředy

Dvanácterníkový vřed trápí poměrně vysoké procento populace. Jeho příčinou je infekce helicobacter pyroli, která přežívá v kyselém prostředí. Dostatečný přísun vlákniny tuto kyselost snižuje.

Žlučníkové kameny

Pokud bojujete se žlučovými kameny, pak vězte, že vláknina na sebe váže žlučové kyseliny, čímž zabraňuje jejich nadměrné koncentraci ve žlučníku, kde by pak zahuštěním a krystalizací žluče mohly žlučníkové kameny vzniknout.

Hemoroidy

Psyllium Dr. Popova změkčí stolici a dodá jí kluznější vlastnosti. Díky tomu, dochází k nižšímu tlaku na konečník při vyprazdňování.

Rakovina tlustého střeva

Ve výskytu rakoviny tlustého střeva zaujímají Češi přední příčky na světě. Může za to především skladba klasického českého jídelníčku, který je velmi chudý především na vlákninu. Dostatečným příjmem vlákniny, můžete tomuto onemocnění předcházet.

Rakovina prsu

Důrazné upozornění pro ženy. Podle nedávných studií dostatečný příjem vlákniny snižuje riziko vypuknutí rakoviny prsu. Strava bohatá na vlákninu totiž snižuje hladinu estrogenů, které jsou spojovány právě s tímto druhem rakoviny. Navíc bylo prokázáno, že ženy trpící zácpou jsou náchylnější ke vzniku této choroby.

Psychické zdraví

Psychické zdraví je do velké míry spojeno právě se střevy a střevní mikroflórou. Střeva se proto také někdy označují jako „druhý mozek“. Dostatek vlákniny prosívá vašim střevům, pomáhá udržet zdraví mikrobiom a přispívá tak k lepší náladě.

Křečové žíly

Nedostatek vlákniny vede k zácpě a následně k tlaku v žilách, což může způsobit vznik křečových žil.

Kožní problémy

Kůže je největší lidský orgán, který se také podílí na detoxikaci organismu. Pokud je organizmus v nerovnováze a dochází k hromadění toxických látek, projeví se to na špatné kvalitě kůže. Dostatečný přísun vlákniny podporuje detoxikaci organizmu a zlepší stav naší kůže.

Sdílet článek