NOVINKA - Bylinné bonbony

NOVINKA - Bylinné bonbony

Chutné bylinné bonbony ve čtyřech příchutích. Místo běžného cukru obsahují isomalt, který přispívá k mineralizaci zubů, a oproti jiným bonbonům mají sníženou kalorickou hodnotu o 40 %.

více informací

Poštovné a balné

Poštovné a balné

Doprava ZDARMA při nákupu nad 1000 Kč. Poštovné při platbě bankovním převodem za 89 Kč! 10% SLEVA pro členy Klubu Dr. Popova na výrobky Dr. Popova.

více informací
  • CZ
Obsah košíku
0,00 Kč
 

Temnoplodec černoplodý (Aronia melanocarpa)

Temnoplodec černoplodý má blahodárný vliv na krevní oběh, je skvělým antioxidantem a působí preventivně proti střevním nádorům.

Temnoplodec černoplodý

Účinky aronie

  • Antioxidační
  • Příznivě ovlivňuje funkci cév
  • Protizánětlivý
  • Snižuje krevní tlak
  • Snižuje krevní cukr

Použití

Ze sušeného plodu aronie se připravuje čaj, který zpevňuje cévní stěny, zvyšuje jejich pružnost a propustnost, čímž se stává vyhledávaným lékem proti hemeroidům, křečovým žilám či skleróze. Aroniový čaj se také příznivě podílí na snižování krevního tlaku a hladiny cukru a cholesterolu v krvi.

Čaj z aronie pomáhá regulovat činnost štítné žlázy.

Aroniový čaj se používá proti zánětům žaludeční sliznice a podle nedávných laboratorních pokusů je účinný jako preventivní prostředek proti střevním nádorům.

Popis

Temnoplodec černoplodý neboli aronie či černý jeřáb je opadavý keř dorůstající až 3 m. Listy aronie jsou vejčitě eliptické s jemně pilovitým okrajem. Drobné květy temnoplodce jsou pětičetné a skládají se do chocholičnatého květenství. Plodem je tmavě fialová až černá malvice rostoucí v hroznech.

Droga

Drogou aronie je plod.

Účinné látky

Terapeuticky účinné látky obsažené v plodech aronie jsou flavonoidy, antokyanidy, třísloviny, pektin, jód a vitaminy B, C, E, P.

Výskyt

Temnoplodec pochází ze severní Ameriky. U nás aronii najdeme planě rostoucí nejčastěji ve vlhčích lesích.

Doba sběru

Plody aronie se sbírají v září.