NOVINKA - Bylinné bonbony

NOVINKA - Bylinné bonbony

Chutné bylinné bonbony ve čtyřech příchutích. Místo běžného cukru obsahují isomalt, který přispívá k mineralizaci zubů, a oproti jiným bonbonům mají sníženou kalorickou hodnotu o 40 %.

více informací

Poštovné a balné

Poštovné a balné

Doprava ZDARMA při nákupu nad 1000 Kč. Poštovné při platbě bankovním převodem za 89 Kč! 10% SLEVA pro členy Klubu Dr. Popova na výrobky Dr. Popova.

více informací
  • CZ
Obsah košíku
0,00 Kč
 

Rakytník řešetlákový (Hippophae rhamnoides)

Rakytník řešetlákový je opravdu bohatým zdrojem vitamínů a využívá se jak pro posílení obranyschopnosti, tak pro léčbu poškozených tkání.

Rakytník řešetlákový

Účinky rakytníku řešetlákového

  • Posiluje obranyschopnost
  • Protizánětlivý
  • Regenerační

Použití

Plod rakytníku obsahuje 10 × více vitamínu C než pomeranč a tak je i díky dalšímu zastoupení jiných vitamínů často užíván pro zvýšení obranyschopnosti orgasmu. Rakytníkový plod se užívá jako prevence a pomáhá také při rekonvalescenci při nejrůznějších virózách či při nachlazení.

Plod rakytníku se často užívá ve směsích s dalšími bylinami při léčbě plicních, zažívacích, jaterních a kloubních nemocí.

Rakytníkový olej se pro své regenerační účinky využívá k léčbě poškozených tkání a sliznic.

Popis

Rakytník řešetlákový je trnitý keř nebo nižší strom dosahující výšky 3 m. Listy rakytníku jsou čárkovitě kopinaté, střídavé a jsou pokryté stříbrnými šupinkami. Květy rakytníku jsou nenápadné a skládají se do hroznovitého květenství. Rakytníkový plod je nepravá bobule, žluté až oranžovočervené barvy.

Droga

Drogou rakytníku řešetlákového je především jeho plod, ale využitelné jsou téměř všechny jeho části.

Účinné látky

Plod rakytníku je bohatým zdrojem vitamínů (vitamín B, C, D, E a K). Jeho další účinné látky jsou flavonoidy, leukoantokyanidy, katechiny a třísloviny.

Výskyt

Rakytník řešetlákový je původem z Ruska, dnes ho ale najdeme po celé Evropě a Asii.

Doba sběru

Plod rakytníku se sbírá mezi srpnem a říjnem.