NOVINKA - Bylinné bonbony

NOVINKA - Bylinné bonbony

Chutné bylinné bonbony ve čtyřech příchutích. Místo běžného cukru obsahují isomalt, který přispívá k mineralizaci zubů, a oproti jiným bonbonům mají sníženou kalorickou hodnotu o 40 %.

více informací

Poštovné a balné

Poštovné a balné

Doprava ZDARMA při nákupu nad 1000 Kč. Poštovné při platbě bankovním převodem za 89 Kč! 10% SLEVA pro členy Klubu Dr. Popova na výrobky Dr. Popova.

více informací
  • CZ
Obsah košíku
0,00 Kč
 

Přeslička rolní (Equisetum arvense)

Přeslička rolní se využívá při léčbě ledvinových kamenů a zánětech močových cest. Pomáhá při silné menstruaci a krvácení z nosu.

Přeslička rolní

Účinky přesličky rolní

  • Hojivý
  • Močopudný
  • Reguluje prokrvení

Použití

Nálev z přesličky se užívá k proplachovací léčbě při ledvinovém písku a kamenech, při zánětech močových cest, při potížích s močením a díky odvodňování těla také při revmatismu.

Přesličkový čaj se také užívá pro regeneraci cévních stěn. Pomáhá při nadměrném krvácení během menstruace nebo při častém krvácení z nosu.

Přeslička se používá do koupelí jako lék na omrzliny, neprokrvené končetiny a špatně se hojící rány.

Popis

Přeslička rolní je výtrusná bylina dorůstající až 70 cm. Přeslička má dva typy lodyh. Tou první je jarní lodyha, která nese výtrusnicové klasy a odumírá ještě před vznikem lodyhy letní.  V létě vyrůstají silné výhonky, které jsou přeslenitě větvené, rýhované a článkovité.

Droga

Drogou přesličky je nať bez zdřevnatělých částí.

Účinné látky

Terapeuticky účinné látky přesličky jsou především kyselina křemičitá, hořčiny a flavonoidy.

Výskyt

Přeslička rolní roste na vlhkých, písčitých půdách. Přesličku nejčastěji najdeme na zaplevelených plochách, loukách a u okrajů cest v mírném podnebném pásu na severní polokouli.

Doba sběru

Ideální doba pro sběr přesličkové natě je od června do září.