NOVINKA - Bylinné bonbony

NOVINKA - Bylinné bonbony

Chutné bylinné bonbony ve čtyřech příchutích. Místo běžného cukru obsahují isomalt, který přispívá k mineralizaci zubů, a oproti jiným bonbonům mají sníženou kalorickou hodnotu o 40 %.

více informací

Poštovné a balné

Poštovné a balné

Doprava ZDARMA při nákupu nad 1000 Kč. Poštovné při platbě bankovním převodem za 89 Kč! 10% SLEVA pro členy Klubu Dr. Popova na výrobky Dr. Popova.

více informací
  • CZ
Obsah košíku
0,00 Kč
 

Pohanka obecná (Fagopyrum esculentum)

Pohanka obecná slouží především jako lék při problémech spojených s cévami. Pohanka patří mezi největší zdroje rutinu.

Pohanka obecná

Účinky pohanky obecné

  • Antioxidační
  • Zlepšuje prokrvení
  • Zpevňuje cévní stěny

Použití

Díky vysokému obsahu rutinu se pohanková nať používá ve formě čaje při potížích s prostupností cév. Pohankový čaj léčí křehkost kapilár a zvyšuje pružnost cév, což se uplatňuje při léčbě křečových žil, hemeroidů nebo bércových vředů. Pozitivní vliv má pohankový čaj na celkové prokrvení těla.

Čaj z pohankové natě pomáhá odbourávat cholesterol a působí proti nadměrnému zadržování vody v těle.

Popis

Pohanka obecná je vzpřímená bylina s načervenalým stonkem, dorůstající přibližně 60 cm. Listy pohanky mají srdčitý až trojúhelníkový tvar. Pohankové květenství vyrůstá z úžlabí listu, kde jsou bílé až bledě růžové kvítky uspořádány v hroznu.

Droga

Drogou pohanky obecné je nať.

Účinné látky

Terapeuticky účinné látky, které pohanka obsahuje, jsou především fenolkarbonové kyseliny, vitamin C a flavonoidové glykosidy, jako je především rutin.

Výskyt

Pohanka pochází ze střední Asie, ale zdomácněla i v Evropě. Pohanka je sice celkem nenáročná na půdu, ale je citlivá na nízké teploty.

Doba sběru

Sbírat pohankovou nať je nejlepší mezi červnem a červencem.