NOVINKA - Bylinné bonbony

NOVINKA - Bylinné bonbony

Chutné bylinné bonbony ve čtyřech příchutích. Místo běžného cukru obsahují isomalt, který přispívá k mineralizaci zubů, a oproti jiným bonbonům mají sníženou kalorickou hodnotu o 40 %.

více informací

Poštovné a balné

Poštovné a balné

Doprava ZDARMA při nákupu nad 1000 Kč. Poštovné při platbě bankovním převodem za 89 Kč! 10% SLEVA pro členy Klubu Dr. Popova na výrobky Dr. Popova.

více informací
  • CZ
Obsah košíku
0,00 Kč
 

Levandule lékařská (Lavandula angustifolia)

Levandule lékařská je ideálním lékem při potížích s trávením a pro nervové uklidnění.

Levandule lékařská

Účinky levandule lékařské

  • Uklidňující
  • Žlučopudný
  • Protikřečový
  • Antibakteriální

Použití

Čaj z levandule se díky svým uklidňujícím účinkům používá proti neklidu, nespavosti, nervovému vyčerpání a nejrůznějším bolestem nervového původu, jako jsou například migrény.

Levandulový čaj funguje jako lék při potížích se zažíváním - nadýmání, průjem, křeče trávicího ústrojí nebo nechutenství.

Popis

Levandule lékařská je silně vonící polokeř dorůstající výšky až 1 m. Listy levandule jsou vejčité a mají podvinutý okraj. Květenstvím levandule jsou husté klasy složené z modravě šedých trubkových květů. Levandule je typická pro svou silnou, příjemnou vůní.

Droga

Drogou levandule je její květ.

Účinné látky

Důležitou látkou obsaženou v levandulovém květu je levandulová silice, která obsahuje lynalylacetát, linalool, borneol, geraniol a jiné terpeny. Dalšími účinnými látkami levandule jsou třísloviny.

Výskyt

Levandule roste na prosluněných půdách především v jižní Evropě.

Doba sběru

Květ levandule lékařské je ideální sbírat mezi červnem a srpnem.