NOVINKA - Bylinné bonbony

NOVINKA - Bylinné bonbony

Chutné bylinné bonbony ve čtyřech příchutích. Místo běžného cukru obsahují isomalt, který přispívá k mineralizaci zubů, a oproti jiným bonbonům mají sníženou kalorickou hodnotu o 40 %.

více informací

Poštovné a balné

Poštovné a balné

Doprava ZDARMA při nákupu nad 1000 Kč. Poštovné při platbě bankovním převodem za 89 Kč! 10% SLEVA pro členy Klubu Dr. Popova na výrobky Dr. Popova.

více informací
  • CZ
Obsah košíku
0,00 Kč
 

Krušina olšová (Frangula alnus)

Krušina olšová a její kůra patří mezi účinná projímadla, pomáhá organismus zbavovat toxických látek a koupele z kůry léčí hemeroidy.

Krušina olšová

Účinky krušina olšová

  • Projímavý
  • Čistí krev
  • Detoxikační
  • Protizánětlivý

Použití

Kůra krušiny se většinou přidává do čajových směsí proti zácpám a k čištění organismu. Krušinový čaj je účinné projímadlo pomáhající při chronických zácpách. Pomáhá k detoxikaci organismu a pročištění krve. Dlouhodobé užívání krušinové kůry se ale nedoporučuje.

Koupele nebo obklady z krušinové kůry se doporučují při potížích s hemeroidy a špatně se hojících ranách nebo vředech.

Popis

Krušina olšová je listnatý, netrnitý keř nebo nízký strom vysoký až 6 m. Listy krušiny jsou celokrajné, okrouhle vejčité a střídavé. Drobné květy jsou pětičetné, mají bělavou barvu a rostou v úžlabních vrcholících. Borka krušiny olšové je hladká, pokrytá bělošedivými korovitými bradavičkami (lenticelami) a má typický zápach.

Droga

Drogou krušiny je kůra, která se ze zdravotních důvodů nedoporučuje používat čerstvá.

Účinné látky

Terapeuticky účinné látky obsažené v kůře krušiny jsou antrachinonové glykosidy, třísloviny, flavonoidy, hořčiny a saponiny.

Výskyt

Krušinu olšovou lze najít ve vlhkých, světlejších lesích nebo na rašeliništích na severní polokouli.

Doba sběru

Mladá kůra krušiny se sbírá ideálně před květem tedy od dubna do května.