NOVINKA - Bylinné bonbony

NOVINKA - Bylinné bonbony

Chutné bylinné bonbony ve čtyřech příchutích. Místo běžného cukru obsahují isomalt, který přispívá k mineralizaci zubů, a oproti jiným bonbonům mají sníženou kalorickou hodnotu o 40 %.

více informací

Poštovné a balné

Poštovné a balné

Doprava ZDARMA při nákupu nad 1000 Kč. Poštovné při platbě bankovním převodem za 89 Kč! 10% SLEVA pro členy Klubu Dr. Popova na výrobky Dr. Popova.

více informací
  • CZ
Obsah košíku
0,00 Kč
 

Koriandr setý (Coriandrum sativum)

Koriandr setý se už několik tisíc let používá jako lék proti nadýmání a žaludečním křečím. Obklady z koriandru pomáhají na bolest kloubů.

Koriandr setý

Účinky koriandru setého

  • Žlučopudný
  • Protikřečový
  • Protizánětlivý

Použití

Koriandr setý je známý jako koření, ale podává se také ve formě čaje při potížích se zažíváním. Koriandrový čaj pomáhá při nadýmání, průjmech, pocitech plnosti, nechutenství a při žaludečních křečích.

Obklady z koriandru se používají na kožní vředy a na revmatické bolesti kloubů.

Popis

Koriandr setý je bylina s hladkou lodyhou dorůstající až 70 cm.  Listy v horní části koriandru jsou 2 – 3 × peřenosečné s úzce čárkovitými úkrojky. Listy ve spodní části rostliny jsou lichozpeřené, eliptické a často trojdílné. Květ koriandru je narůžovělý až bílý a skládá se do okolíků. Čerstvá rostlina má nepříjemnou vůni.

Droga

Drogou koriandru je sušený plod.

Účinné látky

Účinné látky koriandru setého jsou silice, cymen, linalol, kumarin a třísloviny.

Výskyt

Koriandr setý pochází z východního Středomoří. Dnes volně roste v teplých oblastech jižní Evropy, západní Asie a severní Afriky.

Doba sběru

Zralé plody koriandru se sbírají mezi červencem a srpnem.