Soutěž Klubu Dr. Popova

Soutěž Klubu Dr. Popova

3 z vás teď mohou vyhrát balíček produktů Dr. Popova v hodnotě 500 Kč! Stačí být členem Klubu Dr. Popova a odpovědět na jednoduchou soutěžní otázku.

více informací

Poštovné a balné

Poštovné a balné

Doprava ZDARMA při nákupu nad 1000 Kč. Více informací naleznete v našich obchodních podmínkách.

více informací
Obsah košíku
0,00 Kč
 

Jeřáb ptačí (Sorbus aucuparia)

Jeřáb ptačí má blahodárný vliv na imunitní systém, upravuje trávení, rozpouští ledvinové a močové kameny a pomáhá řešit problémy s ženskými orgány.

Jeřáb ptačí

Účinky jeřábu ptačího

  • Posiluje imunitu
  • Žlučopudný
  • Močopudný

Použití

Plody jeřábu ptačího neboli jeřabiny se užívají pro posílení imunitního systému. Nejen díky vysokému obsahu vitamínu C je vhodným přípravkem jak pro prevenci, tak i pro rekonvalescenci po nejrůznějších virových onemocněních. 

Jeřáb podporuje tvorbu žluči a pomáhá při nechutenství a špatném trávení. Jeho močopudné účinky podporují vylučování přebytečně zadržované vody v organismu, pomáhají při dně a rozpouštějí močové kamínky a písek. 

Jeřáb ptačí je vhodný při léčbě potíží s ženskými orgány. Užívání tinktury jeřábu pomáhá normalizovat menstruační cyklus, při potížích s menopauzou a pozitivně ovlivňuje plodnost.

Popis

Jeřáb ptačí je listnatý strom nebo keř dorůstající do výšky 5 – 16 m. Listy jeřábu jsou lichozpeřené a skládají se z 9 – 19 podlouhle kopinatých lístků s ostře pilovitými okraji. Květy jeřábu rostou v hustých, latnatě chocholičnatých květenstvích. Plodem jeřábu ptačího jsou takzvané jeřabiny, což jsou kulovité malvice jasně červené barvy.

Droga

Používanou částí jeřábu ptačího je plod.

Účinné látky

Plody jeřábu ptačího obsahují silice, organické kyseliny, třísloviny, hořčiny, pektiny a jsou bohaté na vitaminy A a C.

Výskyt

Jeřáb ptačí se vyskytuje na spíše světlejších místech v Evropě a v některých oblastech severozápadní Asie.

Doba sběru

Plody jeřábu ptačího se sbírají koncem srpna a v září.