NOVINKA - Bylinné bonbony

NOVINKA - Bylinné bonbony

Chutné bylinné bonbony ve čtyřech příchutích. Místo běžného cukru obsahují isomalt, který přispívá k mineralizaci zubů, a oproti jiným bonbonům mají sníženou kalorickou hodnotu o 40 %.

více informací

Poštovné a balné

Poštovné a balné

Doprava ZDARMA při nákupu nad 1000 Kč. Poštovné při platbě bankovním převodem za 89 Kč! 10% SLEVA pro členy Klubu Dr. Popova na výrobky Dr. Popova.

více informací
  • CZ
Obsah košíku
0,00 Kč
 

Chuchuhuasi (Maytenus macrocarpa)

Chuchuhuasi je výborným pomocníkem při revmatizmu, artritidě a jiných onemocnění pohybového aparátu. Posiluje organismus a zabraňuje vznikům nádorů.

Chuchuhuasi

Účinky chuchuhuasi

  • Podporuje pohybový aparát
  • Protizánětlivý
  • Afrodiziakální
  • Protinádorový

Použití

Chuchuhuasi má blahodárný vliv na pohybový aparát. Vnitřní užívání chuchuhuasi uvolňuje svalstvo, posiluje nervovou soustavu, léčí revmatismus a artritidu. Pomocí chuchuhuasi se léčí bolesti kloubů a svalů.

Chuchuhuasi má celkově posilující účinky, zlepšuje obranyschopnost, je afrodiziakem a působí jako prevence nádorových onemocnění.

Popis

Chuchuhuasi je až 30 m vysoký strom rostoucí v Amazonském pralese. Kůra má červeno hnědou barvu a je typická svou tvrdostí. Listy chuchuhuasi jsou kožovitě lesklé, dlouhé až 30 cm a mají podlouhle elipsovitý tvar. Drobné květy mají bělavou barvu.

Droga

V léčitelství se používá jeho vnitřní lýko nebo kůra.

Účinné látky

Terapeuticky účinné látky chuchuhuasi jsou alkaloidy, saponiny, chinony, triterpeny, flavonoidy, třísloviny, minerální látky a organické kyseliny.

Výskyt

Chuchuhuasi roste v deštných pralesích Jižní Ameriky.

Doba sběru

Chuchuhuasi se obvykle sklízí mezi březnem a dubnem.