NOVINKA - Bylinné bonbony

NOVINKA - Bylinné bonbony

Chutné bylinné bonbony ve čtyřech příchutích. Místo běžného cukru obsahují isomalt, který přispívá k mineralizaci zubů, a oproti jiným bonbonům mají sníženou kalorickou hodnotu o 40 %.

více informací

Poštovné a balné

Poštovné a balné

Doprava ZDARMA při nákupu nad 1000 Kč. Poštovné při platbě bankovním převodem za 89 Kč! 10% SLEVA pro členy Klubu Dr. Popova na výrobky Dr. Popova.

více informací
  • CZ
Obsah košíku
0,00 Kč
 

Čekanka obecná (Cichorium intybus)

Čekanka obecná se používá jako prostředek pro lepší trávení a povzbuzení chuti k jídlu. Podporuje funkci jater, srdce a léčí močové kameny.

Čekanka obecná

Účinky čekanky obecné

  • Lehce močopudný
  • Protizánětlivý
  • Žlučopudný
  • Digestivní

Použití

Nálev z čekanky slouží proti nechutenství, povzbuzuje chuť k jídlu, zlepšuje trávení, stimuluje funkci jater a podporuje vylučování žluče a žaludečních šťáv. Podává se také proti chronické zácpě.

Čekankový čaj se užívá při močových kamenech a zánětech.

Čaj z čekanky zlepšuje činnost srdce, čistí krev a posiluje cévy.

Popis

Čekanka obecná je 15 – 200 cm vysoká trvalka s přímou a hranatou lodyhou, která se na vrcholu větví. Přízemní listy jsou kracovitě laločnaté a skládají se do růžice. Květy jsou jazykovité a mají modrou barvu.

Droga

Drogou čekanky nejčastěji bývá nať, ale někdy se můžeme setkat s využitím kořenu.

Účinné látky

Účinné látky čekanky jsou hlavně inulin, hořčiny, třísloviny a cholin.

Výskyt

Čekanka obecná roste nejčastěji u cest, na mezích, pastvinách nebo na suchých loukách v Evropě, v západní Asii a severní Africe. Jako plevel je zavlečena do celého světa.

Doba sběru

Nať čekanky se sbírá mezi červencem a zářím.